جوانسازی و رفع عیوب پوستی با آر اف فرکشنال

امواج آر اف طیفی از امواج الکترومغناطیسی می باشند که مانند امواج رادیویی نیازمند گیرنده و فرستنده هستند.عبور این امواج از بدن انسان در مقیاس کوچک می تواند منجر به تولید گرما در بافت شود که اصولا از این گرمای تولید شده می توان برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست استفاده نمود.

لایه میانی پوست درم نام دارد که پایه و اساس استحکام و قوام پوست می باشد. در این لایه الیاف کلاژن و الاستین قرار دارند که نگهدارنده و داربست های پوست ما به شمار می روند.

در اثر افزایش سن، ژنتیک، نور خورشید، جاذبه زمین، تغذیه نامناسب و عوامل متعدد دیگر به مرور زمان این الیاف تغییر شکل داده و میزان آن ها در پوست کاهش می یابد که نمود بیرونی آن، شلی پوست و ایجاد چین و چروک می باشد.

جوانسازی و رفع چین و چروک با آر اف فرکشنال:

در روش آر اف فرکشنال  سوزن های بسیار ظریف وارد پوست می شوند که بین آن ها امواج رادیو فرکانس مبادله می گردد. در اثر این تبادل گرما  ایجاد می شود که این گرما باعث انقباض کلاژن های قدیمی و همچنین ایجاد کلاژن های جدید در لایه های درم می گردد. انقباض کلاژن های قدیمی و تولید کلاژن جدید در پوست نهایتا منجر به ایجاد پوستی صاف تر و بدون چروک می گردد.

 البته باید توجه داشت که رفع چین و چروک در این روش بنا بر تشخیص پزشک نیازمند 3 تا 5 جلسه درمان و معمولا به فواصل یک ماهه می باشد. اصولا مهمترین مزیت آر اف فرکشنال در مقایسه با لیزرهای جوانسازی است که برای هر نوع تیپ پوستی و در تمام 12 ماه سال قابل استفاده است این در صورتی است که لیزرها در فصولی از سال که نور خورشید کم است قابل استفاده بوده و همچنین استفاده از لیزرها برای افرادی که پوست های تیره دارند ریسک بسیار بالایی دارد. همچنین طول دوره نقاهت در آر اف فرکشنال بسیار کوتاهتر است.

درمان منافذ باز پوستی و کاهش چربی اضافی پوست:

طی تحقیقات به عمل آمده، پس از یک جلسه آر اف فرکشنال می توان 70 الی 80 در صد از چربی های اضافی پوست را کاهش داد. همچنین از آر اف فرکشنال  می توان برای کاهش منافذ باز پوستی استفاده نمود که میزان جوابدهی برای افراد مختلف، متفاوت بوده اما برای اکثر بیماران قابل قبول است.

درمان جوش های فعال (Acne):

از آر اف فرکشنال می توان برای درمان جوش های فعال نیز بهره برد.بطور مثال برای خانم های بین رده سنی 30 تا 40 سال که به دلیل مشکلات هورمونی در ناحیه صورت ، جوش های فعال دارند، می توان درمان را انجام داد.توجه داشته باشید که در طول درمان، امکان تشدید جوش ها بطور موقت وجود داره اما با گذشت یک هفته این مشکل بطور چشمگیری کاهش پیدا می کند. در واقع آر اف فرکشنال تنها دستگاهی است گه برای درمان جوش های فعال قابل استفاده بوده و اثر قابل توجهی در کاهش این ضایعات دارد.

درمان اسکارهای آکنه (Acne Scar):

یکی از مهمترین کاربردهای آر اف فرکشنال درمان جای جوش های قدیمی و اسکارهای آکنه است که معمولا بین سه تا پنج جلسه و به فواصل یک ماهه انجام شده و اثر فوق العاده چشمگیری در رفع و کاهش عمق جای جوش های قدیمی دارد.

درمان ترک های پوستی و استریا:

درمان ترک های پوستی و استریا توسط آر اف فرکشنال نسبی است. بدین معنی که این ترک ها بطور کامل از بین نمی روند اما بطور قابل توجهی می توان آن ها را کمرنگ نمود.کاهش این خطوط برای ترک های جوانتر (صورتی رنگ) بسیار قابل توجه بوده اما بر روی ترک های قدیمی (سفید رنگ) اثر کمتری دارد.

موارد منع مصرف آر اف فرکشنال:

 • التهابات شدید پوستی در ناحیه تحت درمان
 • مبتلایان به اختلالات انعقادی خون و ابتلا به فشار خون بالا غیرقابل کنترل
 • مبتلایان به دیابت ( در صورتی که قند خون تحت کنترل نبوده و بیمار دچار عوارض ناشی از دیابت باشد.)
 • سابقه ایجاد کلویید و گوشت اضافه
 • خانم های باردار
 • حساسیت به فلز طلا
 • در صورتی که بیمار از پیس میکر(باتری قلب) استفاده می نماید.

 

مراقبت های پس از درمان:

 • مصرف منظم ضد آفتاب بلافاصله پس از درمان
 • شستشوی ملایم پوست در روز درمان مجاز است اما از مصرف شوینده های قوی خودداری نمایید.
 • توصیه می شود تا 24 ساعت پس از درمان از استحمام، سونا و استخر خودداری نمایید.

آر اف فرکشنال آلفا کامل ترین نسل آر اف فرکشنال سوزنی و پینی (پیکسلی):

این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود.
در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن  های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.

ویژگی های برجسته آر اف فرکشنال آلفا:

 • سوزن های 25 ، 49 و 81 با روکش از جنس طلا همراه با قیمت و کیفیت بسیار عالی و مقرون به صرفه

 • از ویژگی های نسل جدید آر اف فرکشنال، حذف سوزن های مصرفی و جایگزین شدن پین (هندپیس پیکسلی یا پینی) به جای سوزن می باشد که طول عمر بالاتری داشته و نیاز نیست برای هر بیمار تعویض شوند. به عبارت دیگر این پین ها چند بار مصرف بوده و چون نوک پین ها تخت بوده و وارد پوست بیمار نمی شوند این قابلیت را دارند که برای چندین بیمار استفاده شوند. آر اف فرکشنال آلفا قابلیت هر دو نوع سوزنی و پینی را دارا می باشد.

 • از دیگر ویژگی های برجسته دستگاه آر اف فرکشنال آلفا، دارا بودن هندپیس ویژه کرایو آیس می باشد. هندپیس کرایو آیس چند مزیت اساسی دارد. می توان از آن قبل از شروع درمان بر روی پوست بیمار استفاده نمود که باعث بی حس شدن موضعی پوست و در نهایت کاهش درد در هنگام درمان می شود. از هندپیس کرایو آیس در طول درمان نیز استفاده می شود. اساسا اعمال سرما بر روی پوست یکی از روش های لیفت پوست و Tightening می باشد. استفاده از هندپیس کرایوآیس پس از درمان نیز باعث کاهش قرمزی و تورم پوستی شده و طول دوره نقاهت را به طور چشمگیری کاهش می دهد. به عبارت دیگر هندپیس کرایو آیس پس از درمان کاملا مشابه کمپرس یخ عمل می نماید.

 • مد ویژه سوپر جذب یا PDT از دیگر ویژگی های دستگاه آر اف فرکشنال آلفا است که جوابدهی و رضایتمندی بیمار را بطور بسیار چشمگیری افزایش می دهد. از مد سوپر جذب در شش ماهه دوم سال که نور خورشید کمتر و ضعیف تر است استفاده می شود.

مزایای آر اف فرکشنال نسبت به لیزر CO2 فرکشنال:

اولین مزیت آر اف فرکشنال نسبت به لیزر CO2 فرکشنال ، این است که لایه خارجی کمترین میزان تخریب را داشته و بنابر این دوره نقاهت کوتاه تری دارد. از طرفی آر اف فرکشنال برای تمامی تیپ های پوستی قابل استفاده است. این در حالی است که استفاده از CO2 فرکشنال برای پوست های تیره دردناک بوده و در موارد حادتر، احتمال سوختگی و تاول پوستی نیز وجود دارد. همچنین از آر اف فرکشنال در تمامی فصول سال می توان استفاده نمود. این در حالی است که استفاده از لیزر CO2 فرکشنال در ماه های سرد سال که نور خورشید کمتر و ضعیف تر است، توصیه می شود.


نظرات شما در مورد `جوانسازی و رفع عیوب پوستی با آر اف فرکشنال`


تا کنون در باره این مطلب نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما ثبت کنید.


از آینه ها نترسید...! ونوس، الهه زیباییاطلاعات بیشتر

برخی از مشتریان

هم اکنون با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

021-88850471 (10 خط)
021-22462136 (پاسخگوی 24 ساعته)

کلیه حقوق این سایت برای شرکت رویان مهر پرتو (ونوس) می باشد.

طراحی و توسعه توسط فناوران اطلاعات سبو؛ اتوماسیون اداری تحت وب