میکرودرم ابریژن چیست؟

ميکرودرم ابريژن يک روش غير تهاجمي جهت لايه برداري پوست است که در اين روش لايه هاي بالایی پوست توسط کريستال هاي اکسيد آلمينيوم برداشته مي شوند. در حین کار با دستگاه جریانی از کریستال های ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع می شود. همچنین مکش دستگاه بر روی پوست باعث جمع آوری پودر اکسید آلومینیوم از سطح پوست و بهبود جربان خون به منطقه تحت درمان و فعال شدن سلولهای فیبروبلاست و در نتیجه ترمیم و طراوت پوست می گردد.

مزایای این روش :

این روش بدون درد بوده و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی حس کننده های موضعی نیست و ظرف چند دقیقه انجام می شود. مهمترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بی عارضه است. میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است و برای تمامی تیپ های پوستی با رنگ های مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

موارد استفاده :

رفع جای جوش : فرورفتگی های ناشی از جوش های قدیمی و جای آکنه با میکرودرم قابل رفع است و طی چند جلسه، پوست کشیده و صاف می شود.

جوان سازی پوست : از این روش در درمان چروک های سطحی می توان استفاده کرد که مستلزم چندین جلسه درمان می باشد. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را تغییر داد.

چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر می شود.

لک های پیری: این لک ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شود. این لک ها با میکرودرم ابریشن به راحتی قابل درمان می باشند.

لک های حاملگی: مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین C پس از یک جلسه درمان می باشد .این اثر میکرودرم در لک هایی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.

درمان اسکار آکنه و آبله مرغان : در این روش حذف جای زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جای سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد.

کوچک کردن منافذ پوستی : باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها و آقایان می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است. بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.

درمان و بر طرف کردن تاتو یا خالکوبی : خالکوبی های سطحی پوست را می توان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های تخصصی حذف تاتو استفاده نمود.

پاکسازی پوست و از بین بردن کومدون های سر سیاه : برای از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد .

درمان ترک های پوستی : در درمان ترک های پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز می توان از این روش استفاده نمود که البته انتظار زیادی برای حذف کامل این ضایعات نباید داشت.

روش کار با میکرودرم ابریژن:

در ابتدا پوست تمیز شده و از آرایش و چربی کاملا پاک می شود و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه که توسط پزشک تعیین می گردد، سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام می گردد. زمان لازم حدودا 20-30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول می انجامد. برای ضایعات سطحی مانند کمدون ،کلاسما ، کک و مک یا جوانسازی، سایش را فقط تا حد قرمزی مختصر پوست انجام داده و جهت ضایعات عمقی مانند اسکار آکنه ، آبله مرغان و یا چروک ها، سایش  را تا درم پاپیلر و دیدن نقاط ریز خونریزی ادامه می دهیم . پس از اتمام درمان، صورت پاک و شسته شده و به جز مصرف ضد آفتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست. لازم به ذکر است که تعداد جلسات درمان بر حسب نیاز بیمار متغیر می باشد.

 

نکات مهم در خرید دستگاه میکرودرم ابریژن:

دستگاهای میکرودرم ابريژن دارای یک پمپ مکنده برای ایجاد خلاء می باشد که در واقع قلب دستگاه تلقی می شود.به همین دلیل قدرت و نوع پمپ مکنده بسیار مهم است. در میکرودرم ابریژن عمل سایش توسط پودر اکسید آلومینیوم که بر روی جریان هوا سوار شده و به سطح پوست برخورد می کند صورت میگیرد. بنابر این جریان هوا یا دبی پمپ کننده دستگاه نقش تعیین کننده ای در عمل لایه برداری به روش پودری ایفا میکند. دبی 30 تا 50 لیتر بر دقیقه لازمه کار با دستگاه می باشد. پمپ های مکنده هوا عمل تولید خلا را انجام می دهند . معمولا پمپهای مکش سه نوع روتاری یا چرخنده ، دیافراگمی و سیلندر پیستونی می باشند.

میکرودرم ابریژن دیافراگمی: پمپ دیافراگمی ارزانتر و سبکتر از این نوع میباشد. همچنین نیازی به روغن برای آب بندی ندارد. در این نوع پمپ یک پیستون به کمک موتور حرکت داده میشود و در دو صفحه فلزی کوچک جریان هوا مانند شش انسان حبس یا ازاد میشود بطوری که در یک طرف فشار منفی و در طرف دیگر فشار مثبت ایجاد میشود. چنانچه این صفحات فلزی که نقش دیافراگم را بازی میکنند خاصیت ارتجائی خود را به خاطر کار زیاد یا ورود جسم خارجی مانند گرد و غبار از دست میدهند فشار مکش ایجاد شده توسط پمپ افت میکند لذا این پمپ ها را تنها برای استفاده در زمانهای کوتاه وشرایط محیطی تمیز میتوان استفاده کرد. پمپهای دیافراگمی را پمپ خشک نیز مینامند . به علت فشار ودبی کم پمپهای خشک معمولا از چند پمپ خشک به صورت موازی استفاده میشود.

میکرودرم ابریژن روغنی یا روتاری: دیگر نوع پمپهای مکنده پمپهای روغنی یا روتاری می باشند. در پمپ های روتاری با چرخاندن یک بادامک درون یک استوانه می بایست توسط روغن و یا مایعات دیگر آب بندی شود. این نوع پمپ مکنده فشار مکش و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به نوع دیافراگمی دارد اما استفاده از آن در وسایل پزشکی به دلیل آلودگی ناشی از روغن منسوخ شده است.

میکرودرم ابریژن سیلندر پیستونی: در پمپهای سیلندر پیستونی یک یا دو پیستون بزرگ به کمک موتور حرکت داده میشود و تولید فشار یک نواخت و بدون افت کرده و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به پمپهای دیگر دارد و به دلیل استهلاک خیلی کم موتور با وجود قیمت بیشتر مقرون به صرفه است. به همین دلیل توصیه می گردد دستگاه میکرودرم ابریژن دارای پمپهای سیلندر پیستونی را انتخاب کنید.

 

 


نظرات شما در مورد `میکرودرم ابریژن چیست؟`


تا کنون در باره این مطلب نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما ثبت کنید.


با ما همیشه پیشتاز باشید...اطلاعات بیشتر

برخی از مشتریان

هم اکنون با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

021-88850471 (10 خط)
09199990226 (پاسخگوی 24 ساعته از طریق تماس مستقیم و تلگرام)

کلیه حقوق این سایت برای شرکت رویان مهر پرتو (گروه مهندسی پزشکی ویرا) می باشد.

طراحی و توسعه توسط فناوران اطلاعات سبو؛ اتوماسیون اداری تحت وب