مقایسه آر اف رادیو سرجری و کوتر برای برداشتن انواع خال

سوزاندن، یکی از روش‌های قدیمی برداشتن خال است. در این روش خال با دستگاه کوتر از طریق ایجاد گرما به وسیله جریان برق سوزانده می‌شود. از آن‌جایی که خال‌ها معمولاً قسمت‌های عمیقی در پوست دارند،‌ این روش ممکن است فرورفتگی چاله مانندی را در سطح پوست ایجاد کند. روش سوزاندن خال که بیشتر در گذشته استفاده می‌شد، برای برداشتن خال‌های ریز و سطحی کاربرد دارد، البته امروزه دستگاه‌های رادیو فرکانسی جایگزین دستگاه‌های کوتر شده‌اند که باعث می‌شود به‌کار بردن این روش اثر کمتری روی پوست بگذارد.

تکنولوژی آر اف متکی بر تولید و انتقال امواج رادیوفرکانس بر سطح پوست است. در این روش احتمال ایجاد اسکار یا جای زخم تقریبا صفر بوده و همچنین بهبودی و ترمیم ناحیه تحت درمان از سایر روش ها سریع تر است.توانایی آر اف در برداشتن خال های اطراف چشم و پلک (حتی لا به لای مژه ها) منحصربفرد است و با هیچ روش دیگری نمی توان خال های این نواحی را برداشت.

بطور کلی کوتر در پزشکی جهت برش طراحی شده و به دلیل کواگولاسیون بالا هنگام برش، از خونریزی جلوگیری می نماید که این مزیت در جراحی های پوست و زیبایی تبدیل به یک عیب بزرگ می گردد.در حین استفاده از کوتردر صورتی که از لایه اپیدرم گذشته و وارد لایه درم شویم، به علت کواگولاسیون، خونریزی مشاهده نمی شود و این امر می تواند باعث آسیب به سلول های زایا شده و در نتیجه سبب ایجاد اسکار بر روی پوست می گردد.

اما به دلیل کواگولاسیون بسیار پایین در حین کار با امواج رادیویی (RF) ، به محض ورود به لایه درم، ذرات ریز پلاسما و خون در لایه درم پاپیلار مشاهده می شود و با توجه به اینکه سلول های زایا در زیر لایه درم پاپیلار قرار دارند، مانع از آسیب به این بافت شده و در نتیجه کار با آر اف بدون ایجاد اسکار بر روی پوست می باشد که اصلی ترین مزیت این روش نسبت به کوترها می باشد.

 


نظرات شما در مورد `مقایسه آر اف رادیو سرجری و کوتر برای برداشتن انواع خال`


تا کنون در باره این مطلب نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما ثبت کنید.


با ما همیشه پیشتاز باشید...اطلاعات بیشتر

برخی از مشتریان

هم اکنون با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

021-88850471 (10 خط)
09199990226 (پاسخگوی 24 ساعته از طریق تماس مستقیم و تلگرام)

کلیه حقوق این سایت برای شرکت رویان مهر پرتو (گروه مهندسی پزشکی ویرا) می باشد.

طراحی و توسعه توسط فناوران اطلاعات سبو؛ اتوماسیون اداری تحت وب