کرایولیپولیز، برترین روش لاغری موضعی دنیا

کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی حذف چربی های موضعی از طریق انجماد سلول های چربی است؛ که دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، تاییدیه اتحادیه اروپا(CE) و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران است. در این روش سلول های چربی پس از مرگ تدریجی و ریزش از طریق مجراهای لنفی بیمار، وارد کبد شده و پس از تجزیه از طریق دستگاه گوارش فرد خارج می شود. درانجام فرایند کرایولیپولیز چند پارامتر ابتدایی وجود دارد که جواب دهی مکانیزم را به موفقیت صد درصدی نزدیک می کند.

متن حاضر نتیجه  بررسی پرونده های بیش از 1000 بیمار تحت درمان با دستگاه های کرانوس( کرایولیپولیز شرکت ونوس) از بهمن ماه سال 1392 تا آبان ماه 1393 است.

پارامترهایی که شانس موفقیت انجام عمل کرایولیپولیز را بیشتر می کنند در زیر آمده است، بدیهی است که عدم انجام یک یا چند پارامتر به معنی عدم جواب گیری نبوده اما با رعایت آنها می توان ادعا کرد روش کرایولیپولیز روش بسیار موثری در حذف چربی های موضعی است.

  1. انتخاب صحیح بیمار (بیمار مناسب جهت درمان با روش کرایولیپولیز)
  2. پرتکل صحیح: متناسب با سن، حجم چربی، موضع چربی، پیشینه درمان بیمار
  3. انجام توصیه های تکمیل کننده روش از قبیل ماساژ موضع، رفع معایب گوارشی، افزایش متابولیسم بدن و .....
  4. استفاده از پد آنتی فریز باکیفیت جهت اطمینان از محافظت پوست بیمار
  5. استفاده از اپراتور حرفه ای و آموزش دیده در انجام این روش
  6. رعایت تعداد موضع تحت درمان در یک جلسه و فاصله جلسات
  7. انتخاب صحیح دستگاه کرایولیپولیز

بدیهی است انتخاب صحیح دستگاه کرایولیپولیز مستلزم اشراف بر تاثیر عملکرد قابلیت های دستگاه است. قابلیت های مهم در نسل جدید دستگاه های کرایولیپولیز عبارتند از:

الف) فشار اعمال شده به بافت چربی: در این روش اعمال فشار مکش، باعث می شود بافت چربی برای  اعمال سرمای کنترل شده در دسترس قرار گیرد، که در دستگاه های بدون وکیوم این پارامتر به سادگی قابل تنظیم نیست. کارکرد دیگر فشار، بستن رگ های خون رسان به سلول چربی بوده که باعث فریز شدن سریع سلول چربی می شود. در دستگاه هایی که قابلیت تغییر نوع فشار به صورت ضربه ای، ممتد و تقسیم شده دارند اثر نوع فشار در حذف چربی ها بسیار مشهود است. طی بررسی، بیمارانی که تحت فشار ممتد درمان شده اند؛ نتایج بهتری حاصل شده است.

ب) نوع اعمال دما: در روش کرایولیپولیز نوع اعمال سرما به بافت چربی، در مدت زمان جواب گیری و بازده این روش اثر کاملا مستقیمی دارد. در بررسی انجام شده، دستگاه هایی که قابلیت تنظیم اعمال دما به صورتی که بافت چربی ازابتدا سرد شود را دارند، میزان رضایت بیماران از حذف چربی های موضعی بیشتر است.

ج) دمای اعمالی به بافت چربی: در این روش با استناد به مقالات علمی و همچنین بررسی جامعه آماری بیش از 1000 بیمار بهینه ترین دمای اعمالی به بافت چربی-10 درجه سانتی گراد است و بیمارانی که با این دما مورد کرایولیپولیز قرار گرفته اند رضایت بیشتری از بازده حذف چربی موضعی داشته اند. لازم به ذکر است اعمال این دما مستلزم اطمینان کامل از عملکرد دستگاه و همچنین پد های آنتی فریز است. بدیهی است که در ابتدا استفاده نادرست از دستگاه و همچنین استفاده از دستگاه های بی کیفیت عامل ایجاد زیان های ناگواری می شود.

 

مکانیزم کرایولیپولیز به دلیل از بین بردن منابع چربی لیز شده توسط سرما روش موثرتری در بین روش های غیر تهاجمی است که بهترین مزیت این روش نیز محسوب می شود تا جایی که این روش را با روش های تهاجمی می توان مقایسه کرد.

شکی نیست که روش های تهاجمی به دلیل کاهش سریع حجم چربی رضایت بیشتری را به دنبال دارند اما به دلیل نقاهت طولانی تر، به جا ماندن اسکار ناشی از عمل و مهمتر از همه ترس از تهاجمی بودن روش، مورد استفاده تمامی افراد قرار نگرفته است، از این رو معمولا تمایل بیشتری جهت استفاده از روش های غیر تهاجمی وجود دارد. قابل ذکر است که برخی روش های غیر تهاجمی نیز معایبی را به همراه دارد، مانند برگشت پذیری و نیاز به تعداد جلسات بالا (8 الی 15 جلسه)، اما روش کرایولیپولیز به شرط رعایت موارد ذکر شده تحولی را در درمان لاغری ایجاد کرده است،این روش با حذف معایب دو روش تهاجمی و غیرتهاجمی این امکان را ایجاد کرده است که فرد در کوتاهترین زمان(یک الی سه جلسه) کاهش 30 الی 80 درصد را در حذف چربی های موضعی مشاهده نماید.

در روش کرایولیپولیز بایستی مکانیزم حذف چربی، از نهایتا 48 ساعت بعد از انجام فرایند با علایمی از قبیل درد خفیف در موضع، احساس خارش، سوزش خفیف و یا هر سه آنها شروع شود. در یک عمل موفق کرایولیپولیز بایستی پس از 14 روز اثر کاملا مشهودی از حذف چربی ظاهر شود که می توان با اندازه گیری حجم و سایز این کاهش را مشاهده کرد. درصورت رعایت موارد فوق، کاهش بین 30 الی 50 درصد حجم چربی موضع  در اولین جلسه قابل مشاهده است.


نظرات شما در مورد `کرایولیپولیز، برترین روش لاغری موضعی دنیا`


تا کنون در باره این مطلب نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما ثبت کنید.


با ما همیشه پیشتاز باشید...اطلاعات بیشتر

برخی از مشتریان

هم اکنون با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

021-88850471 (10 خط)
09199990226 (پاسخگوی 24 ساعته از طریق تماس مستقیم و تلگرام)

کلیه حقوق این سایت برای شرکت رویان مهر پرتو (گروه مهندسی پزشکی ویرا) می باشد.

طراحی و توسعه توسط فناوران اطلاعات سبو؛ اتوماسیون اداری تحت وب